Kireç Önleyici Su Arıtma Cihazı Shell Kaplı Reçine Filtresi

Yeni ürün

999 Ürünler

Kireç Önleyici Su Arıtma Cihazı Shell Kaplı Reçine Filtresi

Kireç ve Korozyon Önleyici Katyonik Su Arıtma Reçinesi

93,56 TL

Sert suların yol açtığı kireç ve korozyon problemlerini gidermede kullanılır. Eski borulardaki mevcut kireç birikintilerini, pas ve kireç tabakalarını kısmen de olsa yavaş yavaş çözer. Reçine içme suyu ve endüstriyel su tesisatlarınız için ekonomik ve güvenilir bir su şartlandırma sistemidir. Yumuşatma reçineleri, rejenarant olarak kullandığı tuzdaki sodyum iyonuyla, suda bulunan kalsiyum ve magnezyum iyonunu yer değiştirir. Böylece kireç yapan iyonlar alınmış olur. Reçine doyuma ulaşınca tuzla yıkanır ve tekrar kullanılır. Çeşitli kapasitelerdeki dağıtıcı filtre kapları aracılığıyla uygulama yapılır. Su sayacının olduğu hatta bağlanabilir.

Calgon ve benzeri kireç önleyici ürünlerin yerine kullanılabilecek etkili ve daha hesaplı bir kireç önleme filtresidir. Filtre kabı içerisinde bulunan reçine su içerisinde bulunan kireç yapıcı Ca ve Mg iyonlarının yüzeyler üzerinde tutunması ve birikmesini engeller. Reçine suyun içinde bulunan Ca ve Mg iyonlarını üzerinde tutar ve kireç hiçbir yüzeye tutunamaz ve kireçten kaynaklanan sorunlar önlenmiş olur. Bulaşık makinaların da deterjanla birlikte kullanılan diğer kireç önleyicileri kullanmaya gerek yoktur.

Filtre kabı içerisine etkin madde reçine doygunluğa ulaştığında tuz ile yıkanarak defalarca kullanılabilir. Kullanılan reçine hijyen ve sağlığa uygundur. İçme suyuna zararı yoktur, içme suyunda güvenle kullanılabilir.

Filtrelerimiz 52 derece su sıcaklığına kadar kullanılabilmekte ve düşük basınç kaybıyla yüksek akış sağlayabilmektedir.

Bu tip filtre kartuşları evsel ya da iş yerlerinde, boyca uygun boş filtre kabı satın alınarak, filtre kabıyla birlikte tesisata takılıp kullanılabilir. Ev ya da iş yerlerinde 1-2 ya da 3 filtreli su arıtma sistemi oluşturmak mümkündür.

Teknik Özellikleri  : 

Filtre Cinsi : Reçine Filtre Shell Kablı

Filtre Boyu : 250 mm.

Filtre Çapı : 73 mm.

Filtre Gövde Malzemesi : Polipropilen

Filtre Malzemesi : Reçine

Conta Malzemesi : NBR, Silikon, EPDM, Viton

Max. Çalışma Basıncı : 8 Bar

Max. Çalışma Sıcaklığı : 52 Derece

Bakımı :  Reçine doyuma ulaşınca tuzla yıkanır ve tekrar defalarca kullanılır.

Summary

  • Product Name:Kireç Önleyici Su Arıtma Cihazı Shell Kaplı Reçine Filtresi
  • Price: 93,56 TL
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 0.00 kg
  • Description: Kireç Önleyici Su Arıtma Cihazı Shell Kaplı Reçine Filtresi Kireç ve Korozyon Önleyici Katyonik Su Arıtma Reçinesi
Path: > > > Kireç Önleyici Su Arıtma Cihazı Shell Kaplı Reçine Filtresi
Sektörel Firma Rehberi CEVRE SU