Su Arıtma Cihazı Blok Aktif Karbon Filtre Kartuşu 20" inç

Yeni ürün

999 Ürünler

Su Arıtma Cihazı Blok Aktif Karbon Filtre Kartuşu 20" inç

Çok Yüksek Kötü Koku Tutma Tat ve Renk İyileştirme Kapasitesi

73,94 TL

Aktif Karbon Filtre, suyun içinde çözünmüş olarak bulunan, istenmeyen tat, koku ve organik maddelerin giderilmesinde kullanılır. Aktif karbon çok geniş yüzey alanına (1000-1500 m2/gr) sahip bir malzemedir. Aktif karbon filtrenin verimliğini, filtre yatağında kullanılan aktif karbonun özellikleri ve suyun filtrasyon hızının doğru seçilmiş olması belirler.

 Aktif Karbon Sistemlerde, suyun arıtılması esnasında filtrasyon mekanizmasının yanında absorpsiyon mekanizması da işlem yapmaktadır. Bu sebeple Aktif Karbon Filtreler fiziko-kimyasal arıtma yapan sistemlerdir.
Aktif Karbon Filtreler, insan müdahalesine gerek duymaksızın tam otomatik olarak çalışır
Aktif karbon, organik kirliliğin olduğu su ve solüsyonların içinde mevcut organik madde, bazı mikroorganizmalar, renk, koku, tat ve klor giderimi amacıyla kullanılmaktadır. Aktif karbon sistemleri, fiziko-kimyasal arıtma yapan sistemler olup, suyun arıtılması esnasında aktif karbon tanecikleri üzerinde absorbsiyon mekanizması işlemektedir.

Aktif karbon kullanımıyla ilgili dikkat edilmesi gereken konu, aktif karbon malzemenin bakteri üremesine uygun ortam oluşturabilmesidir. Çünkü aktif karbon, önce organik maddeyi tutar, eğer filtre edilen suda bakteriler varsa, bu bakteriler, aktif karbon taneciklerinin tuttuğu organik maddeleri besin olarak kullanarak üremek için uygun bir ortam oluşturur. Bu gibi durumlarda aktif karbon filtrelerden bakteri kaçağı oluşumu söz konusu olabilir.

Bu nedenle aktif karbonun öncesinde ve sonrasında suyun dezenfekte edilmesi, aktif karbon filtrelerinin içindeki aktif karbon malzemenin veya aktif karbon kartuş filtre kullanılıyorsa bu kartuşların, zamanı geldiğinde gecikmeden belirli periyodlarla değiştirilmesi gereklidir.

Bu değişimin periyodu, ham suyun kalitesine, sudaki ve prosesteki kirlilik yüküne, bu kirliliğin kompozisyonuna, arıtılan su veya sıvının miktarına göre sıklaşabilir veya seyrekleşebilir. Bu nedenle her proses için farklı değişim süreleri ve periyodları söz konusudur.

Ürün Özellikleri:

* Klor ve bileşikleri, deterjan ve sanayi atıkları, hoş olmayan koku ve tat  oluşturan organik maddeler, petrol ve  asbes gibi kirleticilerden kaynaklanan  renk, tat ve kokuları giderir.

* Aktif karbon filtre fiziki arıtma yapar. Fiziksel süzmenin yanında aynı  zamanda absorbsiyon yapar.

* Sudaki hoş olmayan renk, tat ve koku dengesini düzenler.

* Bu filtre kartuşu bakteri, virüs,  parazit, mikroorganizma gibi  bakteriolojik ve kimyasal arıtma  yapmaz.

* Giriş suyu sıcaklığı 5-55 C° olmalıdır. Bunun altı ve üstü sıcaklıklarda  kullanmayınız.


Bu tip filtre kartuşları evsel yada iş yerlerinde kullanılan çoklu filtreden oluşan paket su arıtma cihazlarında kullanılabilir. Ayrıca boyca uygun boş filtre kabı satın alınarak, filtre kabıyla birlikte tesisata takılıp kullanılabilir. Kuyu suyu kullanan pek çok ev ya da iş yerlerinde 1-2 ya da 3 filtreli su arıtma sistemi oluşturmak mümkündür.

 
Teknik Özellikler:

Dış Çap             : 72 mm.

İç Çap               : 26 mm.

Uzunluk            : 508 mm.

Akış (Max.)       : 216 Lt./Saat

Basınç (Max.)   : 6 Bar

Sıcaklık (Max.) : 51 C°

Kapasite           : 3000 Lt.

Ham Madde      : Aktif Karbon

Summary

  • Product Name:Su Arıtma Cihazı Blok Aktif Karbon Filtre Kartuşu 20" inç
  • Price: 73,94 TL
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 0.00 kg
  • Description: Su Arıtma Cihazı Blok Aktif Karbon Filtre Kartuşu 20" inç Çok Yüksek Kötü Koku Tutma Tat ve Renk İyileştirme Kapasitesi
Path: > > > Su Arıtma Cihazı Blok Aktif Karbon Filtre Kartuşu 20" inç
Sektörel Firma Rehberi CEVRE SU